bg1
 
Sk /

imagine development s.r.o.

 

SK

Kutlíkova 13

851 02 Bratislava

 

CZ

Sochorova 23

616 00 Brno

 

Tel +421 948 966 977

Tel +421 221 293 421

info@imaginehome.eu

 

 
1/10
 

JULIANA

Priamo pod prírodným parkom Bílá hora v Brne, uprostred záhrad na slnečnom svahu s krásnymi výhľadmi na mesto sa nachádza areál projektu Juliana. Prvá časť výstavby s tromi bytovými domami bola ukončená v lete 2017.


Na jednej strane je napojený na zažitú, pôvodnú štvrť Juliánov a na druhej strane se priamo dotýka rozsiahleho lesoparku Bílá Hora. Leží se v tesnej blízkosti konečnej zastávky električky, neďaleko základnej školy, židenickej polikliniky, letného kúpaliska, aleebo Dělnického domu, pred ktorým sa konajú pravidelné farmárske trhy. V bezprostrednom okolí je základná umelecká škola, Sokol, skatepark, množstvo okúzľujúcich chodníkov a prírodných zákutí uprostred krásnej zelene. Vlastné detské ihrisko, priestor na pikniky a malá záhradka sa nachádajú priamo na pozemku. 

Projekt Juliana ponúka dostatočnú rozmanitosť bytov, aby si ten "svoj"  mohol nájsť naozaj každý. Všetky byty sú navrhnuté tak, aby umožňovali dostatočnú variabilitu interiéru a zmeny, ktoré budú odrážať meniace se životné potreby svojich obyvateľov. Každý byt má rozľahlý balkón s výhľadmi na Brno a BÍlou horu, byty na prízemí majú zdvihnuté predzáhradky s pohľadmi do korún vzrastlých stromov v priľahlých záhradkách. 

Po ukončení prvej časti projektu je v príprave výstavba druhej časti s dvomi bytovými domami, s plánovaným dokončením v roku 2019.

 
1/10
 
stiahnuť brožúru
architekti projektu

architekti projektu

Projekt JULIANA vzniká v spolupráci architektonickej kancelárie ArchDesign Brno - s Robertom Juříkom ako hlavným architektom projektu, bratislavského ateliéru GutGut a Drahana Petroviča z Imagine Develoment. Arch.Design dnes patrí k najväčším a najspoľahlivejším projekčným kanceláriám v ČR a na Slovensku. Architekti z GutGut dokázali vďaka svojm bohatým skúsenostiam vniesť do projektu z hľadiska dizajnu sviežosť, súčasnosť a aj z medzinárodného hľadiska porovnateľnú kvalitu.

Viac o projekte na www.rezidence-juliana.cz

scroll