bg1
 
Sk /

imagine development s.r.o.

 

SK

Kutlíkova 13

851 02 Bratislava

 

CZ

Sochorova 23

616 00 Brno

 

Tel +421 948 966 977

Tel +421 221 293 421

info@imaginehome.eu

 

 
1/10
 

NOVÝ HÁJ

Projekt v bratislavskej Petržalke bol dokončený v roku 2014 a získal ocenenie CE.ZA.AR 2015

Situovaný na Starohájskej ulici, jednej z mála pôvodných ulíc starej Petržalky, priamo oproti dostihovému závodisku, projekt Nový háj vznikol v jednej z najhodnotnejších lokalít tejto mestskej časti. Blízko nielen za športom a k zeleni (lesopark, dunajská hrádza, Dráždiaky,  dostihová dráha, jazdecký areál, tenisové kurty), ale aj k základnej vybavenosti (obchody, škôlka, základná a stredná škola) - všetko je v pešej dostupnosti. Okrem toho rýchle a jednoduché prepojenie na centrum mesta a mestský okruh. V bezprostrednej blízkosti domu vznikol pod vzrastlými stromami ako súčasť projektu malý kultivovaný park s vlastným detským ihriskom. Na nároží v parteri domu si na radosť milovníkov dobrého jedla otvorila svoju jedinú petržalskú reštauráciu obľúbená sieť Pizza Mizza, a iba o niekoľko desiatok metrov ďalej sa nachádza nová Petržalská klubovňa.

Všetky byty majú racionálne výmery, dôkladne premyslené a efektívne dispozičné riešenia, sú vzdušné, svetlé, komfortné a s nádherným výhľadom na podunajské lesy a dostihovú dráhu. Bezbariérový prístup z ulice i z garáže, priestranné balkóny, terasy a predzáhradky.

Nový háj ponúkol v čase svojho vzniku jedinečnú možnosť prispôsobiť si dispozíciu bytu vlastným potrebám so širokou škálou rôznych variantných riešení – otvorenie, či uzatvorenie kuchyne, posúvanie deliacich priečok, dodatočné vytvorenie ďalšej samostatnej miestnosti alebo druhej kúpeľne, otvorené loftové prevedenie bytu bez priečok, či dokonca aj možnosť individualizácie fasády.

Tento komorný projekt, vďaka svojej kvalite i polohe – na rozhraní zastavaného mestského územia a územia s trvalou zeleňou, je predurčený na to, aby si svoju hodnutu a charakter zachoval k radosti svojich obyvateľov ešte dlho do budúcnosti. Nový háj vznikol v partnerstve s ITB Development, a za výnimočnú architektúru získal cenu Slovenskej komory architektov CE.ZA.AR v kategórii Bytové domy za rok 2015.
 
1/10
 
stiahnuť brožúru
architekti projektu

architekti projektu

Projekt NOVÝ HÁJ vznikol v spolupráci architektonickej kancelárie Architekti Šebo Lichý  a Drahana Petroviča z Imagine Develoment. Získal ocennie Slovenskej komory architektov CE.ZA.AR 2015 v kategórii Bytové domy.

Viac o projekte na www.novyhaj.sk

scroll