bg1
 
Sk /

imagine development s.r.o.

 

SK

Kutlíkova 13

851 02 Bratislava

 

CZ

Sochorova 23

616 00 Brno

 

Tel +421 948 966 977

Tel +421 221 293 421

info@imaginehome.eu

 

 
1/10
 

HÁJPARK

Prvá časť projektu s bytmi, škôlkou a prírodným parkom ožila v lete 2016. Druhá časť, dokončená na jeseň 2017, už má prvých nových obyvateľov.   

Uprostred  zelene, kúsok od dunajskej hrádze, s jazerom Malý Draždiak hneď cez ulicu, so športovým areálom vedľa a vlastným parkom a záhradou priamo pri dome, nadväzuje projekt [háj]park na to, čím bola pôvodná Petržalka typická a pre starú Bratislavu nepostrádateľná – športoviská, zeleň, oddych v prírode, voda, sady, záhrady...

Hájpark sa nielenže nachádza uprostred zelene, ale zeleň sa nachádza priamo uprostred Hájparku. V tieni päťdesiatročných stromov si každý nájde svoje obľúbené miesto. Kvetinové záhony, lúčne zákutia, malé jazierko i vlastný kúsok lesa. Pre tých, čo si radi dopestujú vlastné bylinky, či trochu zeleniny, sú tu samostatné malé záhony. Pre rozhovor so susedmi dláždená piazza s lavičkami, malá kaviarnička, miesto na spoločný piknik alebo spoločenská sála - klubovňa. A pre deti škôlka, preliezky, domáce zvieratká i dobrodružné ihrisko.

Všetky byty sú navrhnuté tak, aby v interiéri poskytovali dostatočnú flexibilitu a umožňovali zmeny podľa toho, ako sa menia Vaše momentálne životné potreby a predstavy. Kuchyňa je vždy umiestnená na fasáde, má vlastné okno, alebo balkónové dvere a teda aj priame vetranie a denné osvetlenie. Klienti si ju mohli ponechať otvorenú do obývačky, čiastočne ju oddeliť, alebo úplne uzavrieť.

Rovnako bolo na budúcich obyvateľoch, či si uzavreli aj vstupnú halu, alebo si ju nechali otvorenú do obývacieho priestoru. Alebo to, ako využili svoj flex - malý univerzálny priestor: ako sklad, šatník, druhú kúpeľňu, malú pracovňu, alebo ho pričlenili k obývačke, či spálni.

 

 
1/10
 
stiahnuť brožúru
architekti projektu

architekti projektu

Prvú fázu projektu [háj]park navrhla archtektka Katarína Jágrová, ktorá niekoľko rokov úspešne pôsobila v londýnskej kancelárii Richarda Rogersa. Dizajn druhej fázy projektu vzniká v oceneňovanom ateliéri GutGut. Vďaka obom týmto tímom má [háj]park všetky pedpoklady stať sa výnimočným projektom nielen z hľadiska kvality prostredia, ale aj z hľadiska kvality architektúry. O zladenie a optimalizáciu celého projektu sa postaral Drahan Petrovič, architekt s dlhoročnými skúsenosťami z kanadského Vancouveru a zároveň jeden z partnerov Imagine development.

Viac o projekte na www.hajpark.sk

scroll